مطالب ویژه و عالی درباره طراحی سایت اختصاصی مطالب ویژه و عالی درباره طراحی سایت اختصاصی .

مطالب ویژه و عالی درباره طراحی سایت اختصاصی

یادگیری زبان CSS


با به کارگیری از گویش HTML شما فقط کار کشته به ساختن ساختار و چهارچوب کلی شیت اینترنت خواهید بود، ولی این به طبع این صفحه ها ظواهر مخاطب پسندی نخواهند داشت. طراحی سایت اختصاصی  چون هنگامی که برای تولید این صفحه های اینترنت صرفا از لهجه HTML به کار گیری میکنید، دسترسی شما به تعداد محدودی از موادسازنده تعریف‌و‌تمجید گردیده در گویش HTML محدود می گردد. پس نیاز به ابزار و یا این که به عبارت بهتر زبانی دیگری خواهید داشت تا ضعف‌های لهجه HTML را پوشش دهد. زبانی که به مراد خوشگل سازی و فرم دهی به صفحه ها اینترنت استعمال میگردد، CSS اسم داراست.

دو‌مین گام برای هر که قصد دارااست به ساخت وب سایت بپردازد، CSS میباشد. CSS مخفف عبارت Cascading Style Sheets و در معنای "ورقه‌های آبشاری" میباشد. این گویش مانند HTML یک لهجه نماد‌ گذاری میباشد که اذن میدهد ساختار صفحه ها اینترنت را از دکورا سیون موادتشکیل دهنده گرفته تا تغییر‌و تحول رنگ‌بندی و فونت‌ها صورت دهید. به امداد CSS میتوانید خصوصیاتی مثل رنگ‌ها، فونت‌ها، بعدها، سایزها، طرز چینش موادسازنده و غیره را در صفحه های اینترنت معین فرمایید. در صورتی‌که می خواهید با این لهجه کاربردی در دنیای اینترنت بیشتر آشنا گردید، به مطالعه مقاله ذیل بپردازید.

بیشتر بدانید : CSS چه می‌باشد و چرا بایستی از آن به کارگیری کنیم؟
قدم سوم : یادگیری گویش جاوا اسکریپت
وقتی که به گویش‌های HTML و CSS مسلط شدید، میتوانید صفحه های اینترنت ایستا (Static) را پباده سازی نمائید. ولی امروزه کمتر سایتی را میتوانید پیدا فرمایید که ایستا باشد. چون یوزرها در‌پی تارنما‌های تعاملی و داینامیک می باشند و دوست دارا‌هستند از تجهیزات متعدد آن ها به کارگیری نمایند. پویا کردن تارنما‌ها شم بهتری از تجربه کاربری را در بازدیدکنندگان و یوزرها تولید می‌نماید.

یک کدام از دوستداشتنی‌ترین لهجه‌های اپ نویسی که برای پویا کردن وبسایت‌ها به کار گیری می گردد، جاوا اسکریپت میباشد. جاوا اسکریپت زبانی سطح بالا، داینامیک، مبنی بر شی و تفسیری میباشد که از نحوه‌های گوناگون اپلیکیشن نویسی پشتیبانی می‌نماید.

سو‌مین قدم برای تبدیل شدن به یک طراح اینترنت، یادگیری و اشراف بر گویش جاوا اسکریپت میباشد. این لهجه از حیث محبوبیت و کاربرد پرورش بسیار بالایی داراست و از آن می‌اقتدار برای نرم‌افزار نویسی سمت سرور (Server Side)، نرم‌افزار‌های گوشی، بازی و برنامه‌های دسکتاپ بهره برد. براین اساس می‌قدرت اینگونه برداشت کرد که گویش اپلیکیشن نویسی جاوا اسکریپت ، یک گویش کلیه رشته رقیب میباشد.

عمل با جاوا اسکریپت بسیار شیرین میباشد، ولی لذت فعالیت با آن را هنگامی فهم و شعور میکنید که از Library‌های این لهجه مثل Jquery یا این که React.js به کار گیری فرمائید. شما می توانید در مقاله تحت داده ها بیشتری را در امر این گویش اپ نویسی به دست آورید.


برچسب: طراحی سایت اختصاصی،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۸:۰۵ توسط:مهمان نواز موضوع: نظرات (0)